Svět ručně vyráběné bižuterie a šperků Swarovski

Péče o bižuterii

4. srpna 2009 v 19:58 |  Péče o bižuterii
Bižuterie nemá vlastnosti drahých kovů, je tedy náchylnější na opotřebení. Její životnost lze ale ovlivnit správným přístupem a péčí.
Šperk by neměl přijít do styku s parfémem, lakem na vlasy či potem. To jsou ale věci, které někdy jen těžko ovlivníme. Šperk bychom však na sobě neměli nechávat při spánku a sportování. Stejně tak bychom měli šperk sundat při koupání, sprchování, mytí nádobí či jiných činnostech, při kterých by šperk přišel do kontaktu s vodou.
Co se týče uchovávání bižuterie, doporučuji uchovávat šperky na tmavém místě (např. ve šperkovnici, šuplíku apod.), protože na světle bižuterie velmi rychle černá. Šperky by měly být separované (kontakt s ostatními šperky je poškozuje). Já je např. uchovávám v uzaviratelných sáčcích, ale můžete použít i malé krabičky.

Bižuterii můžete čistit jemným kartáčkem či hadříkem za použití malého množství saponátu. Dobrou zkušenost mám i s čističi typu Cif apod. Nedoporučuji používat roztoky na čištění stříbra, z vlastní zkušenosti vím, že bižuterní šperk po použití tohoto přípravku naopak zčerná :)

Terka
 


Komentáře

1 Zdenka Zdenka | E-mail | 21. prosince 2013 v 18:32 | Reagovat

Jak často by se měly šperky čistit? Tady píšou že jednou za měsíc http://blog.pogo.cz/jak-pecovat-o-sperky/ ale mně to přijde celkem až moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.